کد وضعیت ۳۰۲ چیست؟

0 119

اگر وقت خود را در اینترنت گذرانده باشید، حتما با یکی از کدهای وضعیت اچ تی تی پی (HTTP status code) مواجه شده اید.

به عبارت ساده، کدهای وضعیت HTTP کد های پاسخ استاندارد هستند که توسط سرورهای وب در اینترنت نشان داده می‌شوند. این کدها به شناسایی علت مشکل کمک می کنند زمانی که یک صفحه وب یا سایر منابع به درستی بارگیری نمی شود. 

اصطلاح کد وضعیت HTTP در واقع اصطلاح معمول برای خط وضعیت HTTP یا (HTTP status line) است که شامل کد وضعیت HTTP و عبارتی حاوی دلیل آن کد HTTP است.

به عنوان مثال، خط وضعیت HTTP 500 یعنی خطای سرور داخلی که شامل کد وضعیت و عبارتی حاوی دلیل آن است.

کد وضعیت 302

کدهای وضعیت HTTP گاهی به نام کدهای خطای مرورگر یا کدهای خطای اینترنت نیز نامیده می‌شوند.

با توجه به پیچیدگی چگونگی تعامل همه این موارد، روی دادن چندین کد وضعیت HTTP امکان پذیر است. همانگونه که بیان شد کدهای وضعیت HTTP می‌تواند برای شناسایی و تشخیص مسدود کننده خاصی که مانع از بارگذاری یک منبع می شود استفاده شود یا اطلاعات بیشتری بدهد درباره سفری که طی کرده اید تا به یک صفحه برسید. در ادامه این مقاله سئو مگ به بررسی کد وضعیت ۳۰۲ پرداخته و به تفاوت آن با کد ۳۰۱ اشاره شده است.

کد وضعیت ۳۰۲ چیست؟

کد وضعیت 302

یکی از رایج ترین کدهای وضعیت HTTP کد ۳۰۲ است. این کد زمانی نشان داده میشود که صفحه ای که می‌خواهید بارگذاری شود از طریق ریدایرکت ۳۰۲ به طور موقت به محل دیگری منتقل شده است.

مقاله های مرتبط

استراتژی سئو چیست؟

بر خلاف ریدایرکت ۳۰۱، که برای انتقال دائمی کاربران به یک صفحه دیگر استفاده می شود، ریدایرکت ۳۰۲ موقت است. اگر به درستی تنظیم شده باشد، شما معمولا متوجه ریدایرکت ۳۰۲ نخواهید شد. وب سرور باید بلافاصله صفحه جدید را در مرورگر شما نشان داده و شما را به آن صفحه بفرستد.

اگر می‌خواهید ببینید چه زمانی با یک ریدایرکت ۳۰۲ (یا هر نوع ریدایرکت دیگر) مواجه شده اید، از یک برنامه یا برنامه افزودنی کروم (Chrome extension) استفاده کنید (به عنوان مثال، Redirect Path). این ابزار به شما نشان می دهد چه زمانی با یک ریدایرکت مواجه شده اید.

مهم است که توجه داشته باشید که یک کد وضعیت ۳۰۲ توسط وب سروری که شما در حال تلاش برای رسیدن به آن هستید، ایجاد می‌شود. این مشکلی از مرورگر وب شما و یا چیزی که بتوانید کنترل کنید نیست.

تفاوت بین ریدایرکت ۳۰۱ و ۳۰۲ چیست؟

اگر مطمئن نیستید که از کدام ریدایرکت استفاده کنید از یک ریدایرکت موقت ۳۰۲ استفاده کنید.

منبع ۱: Hubspot

منبع ۲: Search Engine Land

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.