سئو مگ
آموزش رایگان و حرفه ای سئو و بهینه سازی سایت

آموزش حذف لینکهای ایندکس شده در سرچ کنسول جدید

0 793

گوگل اعلام کرد که در حال راه اندازی نسخه جدید حذف URL یا حذف لینک های ایندکس شده در کنسول جستجو است که به صاحبان سایت این امکان را می‌دهد تا صفحاتی را به طور موقت از نمایش در نتایج جستجوی گوگل مخفی کنند. گزارش جدید همچنین اطلاعاتی را در مورد صفحات سایت شما ارائه می‌دهد که از طریق سایر ابزارهای عمومی گوگل گزارش شده اند.

ابزارهای مختلفی برای گزارش و حذف لینک های ایندکس شده سایت از گوگل در دسترس شماست، که در این مطلب به سه قسمت پرداخته شده است که بخشی از گزارش جدید سرچ کنسول هستند:

  • حذف موقت
  • پاک کردن محتوای قدیمی
  • درخواستهای فیلتر کردن SafeSearch یا جستجوی امن.

۱) حذف موقت (Temporary removals)

درخواست حذف موقت لینک های ایندکس شده روشی برای حذف محتوای خاص در سایت شما از نتایج جستجوی گوگل است. به عنوان مثال، اگر URL دارید که باید سریعا از گوگل سرچ حذف کنید، از این ابزار استفاده کنید. یک درخواست موفق حدود شش ماه اعتبار دارد، که به شما زمان کافی برای یافتن راه حل دائمی می دهد. میتوایند دو نوع درخواست بدهید:

  • Temporary remove URL یا حذف موقت URL، لینک یا صفحه را حدود شش ماه از نتایج جستجوی گوگل پنهان می‌کند و نسخه ذخیره شده یا کش شده صفحه را پاک می‌کند.
  • Clear cache URL یا پاک کردن لینک کش شده، صفحه کش شده را پاک کرده و اسنیپت توضیحات صفحه را در نتایج جستجو تا زمانی که دوباره کراول شود پاک می‌کند.
حذف لینک های ایندکس شده
Temporary remove URL
حذف لینک های ایندکس شده
Temporary remove URL request

۲) پاک کردن محتوای قدیمی (Outdated content)

بخش محتوای قدیمی یا منسوخ شده اطلاعاتی درباره درخواست حذف لینک از طریق ابزار در دسترس عموم حذف محتوای قدیمی (Remove Outdated Content tool) ارائه می‌دهد، که می‌تواند توسط هر کسی (نه فقط صاحبان سایت) برای بروزرسانی نتایج جستجو استفاده شود و اطلاعاتی را نشان دهد که دیگر در یک صفحه وجود ندارد (راهنمای فارسی گوگل در مورد پاک کردن محتوای قدیمی).

حذف url در سرچ کنسول
Outdated content

۳) فیلتر SafeSearch

بخش فیلتر SafeSearch در کنسول جستجو تاریخچه صفحاتی در سایت شما را نشان می‌دهد که توسط کاربران گوگل به عنوان محتوای مناسب بزرگسالان با استفاده از ابزار پیشنهاد SafeSearch گزارش شده است. URL های ارسال شده با استفاده از این ابزار بررسی می‌شوند، و اگر گوگل احساس کند که این محتوا باید در نتایج SafeSearch فیلتر شود، این لینکها به عنوان محتوای مناسب بزرگسالان برچسب گذاری می‌شوند.

حذف لینک از گوگل
SafeSearch filtering
منبع Official Google Webmaster Central Blog

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
برای مشاوره سئو 🚀 بر روی باز کردن چت کلیک نمایید 👇