سئو مگ
آموزش رایگان و حرفه ای سئو و بهینه سازی سایت

سه فاکتور دامنه که بر سئو سایت شما تاثیر نمی‌گذارند

0 617

در این مقاله سئو مگ تاثیر دامنه بر سئو سایت را بررسی کرده و سه فاکتوری که گوگل آنها را به عنوان عامل رتبه بندی در نظر نمی‌گیرد ارائه شده‌ است.

تاریخ انقضا و ثبت دامنه

تاریخ انقضا و ثبت دامنه به مدت طولانی فاکتور رتبه بندی گوگل نیست.

گوگل دوباره اعلام کرد که مدت ثبت دامنه و تاریخ انقضای یک دامنه یا دامین توسط الگوریتم های جستجوی گوگل به عنوان فاکتور رتبه بندی در نظر گرفته نمی‌شوند.

جان مولر از گوگل تایید کرد که او قبلا گفته بود که اینها یک عامل رتبه بندی نیست. در حقیقت، او در توییتر خود گفت که استفاده از مدت ثبت دامنه و تاریخ انقضای دامنه به عنوان یک سیگنال رتبه بندی منطقی نیست. جان گفت:

بله، این بیشتر یک چیز عملی است تا یک سیگنال نشان دهنده کیفیت.

همچنین، تا جایی که من اطلاع دارم برخی از دامنه های سطح بالا (Top-Level Domains) دارای محدودیت هایی در مورد محدود کردن مدت ثبت دامنه یا انتشار تاریخ انقضا هستند (اگر چه مدتی است آن را بررسی نکرده‌ام).

تاثیر دامنه بر سئو سایت

گوگل در نهایت اعلام کرد که ثبت دامنه به مدت طولانی هیچ تاثیری در رتبه بندی، حداقل در گوگل ندارد. در پستی دیگر در توئیتر، جان مولر کارمند گوگل به طور واضح گفته است که برای گوگل منطقی نیست که از این فاکتور به عنوان یک عامل رتبه دهی استفاده کند.

جان اینگونه نقل می‌کند:

تعدادی از دامنه های سطح بالا ها تاریخ انقضاء را منتشر نمی کنند. چگونه می توانیم دامنه هایی با تاریخ انقضا را به دامین هایی بدون آن اطلاعات مقایسه کنیم؟

به نظر می رسد که بسیار دشوار خواهد بود و احتمالا ارزش زحمتش را ندارد. حتی زمانی که ما این داده ها را داریم، در هنگام مقایسه سایت هایی که به روش های دیگر یکسانند، این اطلاعات چه چیزی به ما خواهد گفت؟

یک سال (حداقل مدت زمان ثبت دامین، تا آنجا که من می دانم) در اینترنت زمانی بسیار طولانی است.

فکر می کنم بسیار متقاعد کننده است که گوگل از تاریخ انقضا دامنه به عنوان یک استاندارد استفاده نمی‌کند.

گوگل: سن دامنه برای رتبه بندی در جستجو مهم نیست

جان مولر، هنگامی که از او پرسیدند که آیا سن دامنه مورد نظر برای رتبه بندی در نتایج جستجوی گوگل مهم است، با یک نه قاطع پاسخ داد. جان در توییتر به این سؤال پاسخ داد و فقط گفت «نه» و جزئیات بیشتری را اضافه نکرد.

در عکس زیر توئیت جان را مشاهده می‌کنید:

تاثیر دامنه بر سئو سایت

همانگونه که بیان شد گوگل در گذشته گفته است که مدت ثبت دامنه نیز نشانه رتبه بندی نیست. اما طول مدت ثبت دامنه و سن دامنه ثبت شده دو چیز متفاوت است.

به نظر می رسد که هر دو چیزی نیستند که برای الگوریتم های رتبه بندی گوگل اهمیت داشته باشند.

منبع Search Engine Roundtable Search Engine Roundtable Search Engine Roundtable

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.